Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

Pokaz ratownictwa przedmedycznego w naszej szkole

SP PaszkówkaW piątek 25 lutego grupa medyczna z OSP Wadowice przeprowadziła pokaz udzielania pomocy przedmedycznej w Szkole Podstawowej w Paszkówce. Pokaz rozpoczął się krótkim przypomnieniem zasad jak należy się zachować w szkole i poza jej terenem kiedy zdarzy się wypadek, w którym są osoby poszkodowane. Następnie została zaprezentowana scenka z udziałem pozorantów. Pokazano uczestnikom jak należy prawidłowo zająć się poszkodowanymi, w jaki sposób opatrzyć powstałe rany i jak zabezpieczyć ich przed dalszymi urazami.
W dalszej części omówiono sposób postępowania z osobami które zasłabły i straciły przytomność. Przedstawiono sposoby ułożenia poszkodowanego w pozycji "na wznak" w przypadku gdy leży on na brzuchu, sprawdzenia czy poszkodowany jest przytomny oraz czy oddycha. Po tej prezentacji pokazano pozycję 4-kończynową oraz pozycję bezpieczną.
Na sam koniec omówiono sposób prowadzenia Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej. Później każdy z uczniów mógł spróbować swoich umiejętności ćwicząc pod okiem ratowników.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone