Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

"Nie daj się nałogom, bądź po prostu sobą"

SP Paszkówka Od 5 - 10 czerwca 2009r. w naszej szkole odbył się tydzień profilaktyczny, którego celem było wspomożenie pracy wychowawczej szkoły w zakresie profilaktyki i zapobieganie uzależnieniom.
Niestety zjawisko uzależnień zarówno od narkotyków jak i alkoholu czy nikotyny staje się poważnym zagrożeniem dla życia młodego człowieka. Nie można wobec tych zagrożeń być obojętnym. Jeśli nawet uważamy, iż w szkole problem nie istnieje to należy zrobić wszystko, aby nasi uczniowie umieli właściwie zareagować w sytuacji, gdy z problemem uzależnienia się zetkną.
W ramach tygodnia profilaktyki w naszej szkole odbywały się m.in. wystawa prac konkursowych wykonanych przez uczniów na temat narkomanii, palenia papierosów i picia alkoholu. Uczniowie obejrzeli cztery przedstawienia przygotowane przez klasę II, IV, V i VI, które poruszały problem uzależnień. Na lekcjach wychowawczych odbywały się prelekcje na temat szkodliwości korzystania z używek i ich wpływu na życie.
Był to szczególny tydzień w naszej szkole. Codziennie poruszano inną tematykę dotyczącą uzależnień. Uczniowie obiecali wziąć do serca rady i wskazówki, które usłyszeli. Przekonali się też, że to jak spędzimy nasze życie, zależy tylko od nas samych. Problematyka poruszona podczas tygodnia profilaktyki jest realizowana w Szkole Podstawowej w Paszkówce przez cały rok szkolny.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone