Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

Uzależnieniom mówimy STOP"

SP Paszkówka Uzależnienia są dzisiaj problemem powszechnym. W dniach od 21-29 kwietnia 2008r. w Szkole Podstawowej w Paszkówce został przeprowadzony tydzień profilaktyczny, który w tym roku obejmował zadania dotyczące przeciwdziałaniu uzależnieniom od nikotyny, alkoholu i narkotyków.
Organizowanie takiej akcji profilaktycznej jest troską o dobro naszych uczniów, którym chcemy pomóc ustrzec się przed uzależnieniami i konsekwencjami z nich wynikającymi. Zależy nam na tym, aby żaden z uczniów nie padł ofiarą własnej naiwności, braku krytycyzmu w myśleniu, niewiedzy o skutkach palenia, picia, czy zażywania narkotyków.
Jesteśmy przekonani, że realizowany w szkole tydzień profilaktyczny pomoże naszym uczniom dokonać właściwych w życiu wyborów, podjąć słuszne decyzje i powiedzieć "NIE!", gdy ich własne dobro będzie tego wymagało.
Podczas trwania tej akcji zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pt.: "Życie bez nałogów - zdrowe i przyjemne", a na lekcjach wychowawczych przeprowadziliśmy pogadanki o uzależnieniach. Przez szkolne radio czytane były także bajki profilaktyczne, które są szkołą wartości moralnych, gdyż wyraźnie nazywają dobro- dobrem, a zło- złem. Są kodeksem zachowań i uczą jak być w życiu dobrym człowiekiem.
Jako podsumowanie tygodnia profilaktycznego zorganizowaliśmy uroczysty apel. Uczniowie przedstawili program artystyczny pt.: "Nie daj się wciągnąć!". W przygotowanych scenkach pokazali jak należy walczyć ze złem, z uzależnieniami oraz jak mówić "NIE".
Efekt przeprowadzonego w naszej szkole tygodnia profilaktycznego to przybliżenie uczniom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone