Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

"Nigdy nie próbuj, nigdy nie zaczynaj"

SP Paszkówka
PROFILAKTYKA NARKOMANII W SZKOLE
Obecnie nikt już nie zaprzecza istnieniu zjawiska narkomanii. Wiemy, że zwiększa się dostępność środków, słyszymy o metodach dystrybucji, namawianiu do kupna, wręcz o zmuszaniu do zażywania narkotyków. Dlatego zapobieganie rozprzestrzenianiu się tego zjawiska staje się bardzo istotne.
Podejmując działania profilaktyczne przeprowadziliśmy w dniach od 1- 7.03.2007 r. tydzień profilaktyczny, który obejmował zadania dotyczące przeciwdziałaniu uzależnieniu od narkotyków. Organizując ten program chcieliśmy pokazać uczniom to, co jest w narkotykach złe, do czego prowadzi ich zażywanie - nawet jednorazowy kontakt oraz przedstawić to w świetle prawa: że posiadanie narkotyków, handlowanie nimi jak również zażywanie jest przestępstwem i karane więzieniem.
By zaangażować uczniów jeszcze bardziej do udziału w tej akcji zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pt.: "Zawsze masz wybór", którego hasłem przewodnim było "Narkotykom powiedz NIE". Miał on na celu uświadomić uczniom, że zdrowie to najcenniejszy skarb, o które muszą sami dbać, gdyż w bardzo dużym stopniu zależy właśnie od nich. Konkurs okazał się bardzo dobrą formą na usystematyzowanie wiedzy z zakresu profilaktyki o uzależnieniach.

Na długo zostaną w naszej pamięci rymowanki ułożone przez uczniów. Oto niektóre z nich:

"Zawsze mogę powiedzieć "NIE" kiedy kolega do złego namawia mnie"

"Kiedy ktoś narkotyk dać Ci chce, odpowiedz stanowczo "NIE".

Jako podsumowanie tygodnia profilaktycznego zorganizowaliśmy uroczysty apel. Uczniowie przedstawili program artystyczny pt.: "Nigdy nie próbuj, nigdy nie zaczynaj". W przygotowanych scenkach pokazali wiele trudnych sytuacji, sposób wybrnięcia z nich z korzyścią dla siebie samego oraz jak można pomóc innym (kolegom, koleżankom).
Narkotyki były, są i będą obecne w naszej rzeczywistości, dlatego tak bardzo ważne jest podejmowanie działań profilaktycznych.

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone