Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

"Jestem bezpieczny na drodze"

W dniach 07-09 lutego oraz 23-29 marca 2006 roku pod kierunkiem pani Edyty Ryskali przeprowadzono w szkole akcję pod hasłem: "Jestem bezpieczny na drodze", której celem było:

- kształtowanie właściwych nawyków i zachowań dzieci na drodze,
- uświadomienie odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego,
- przypomnienie znaków i sygnałów drogowych,
- poznanie miejsc zagrażających bezpieczeństwu na terenie miejscowości.

W ramach akcji przeprowadzono:

-pogadanki w klasach na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zachowania w razie wypadku,
- konkurs plastyczny pod hasłem "Jestem bezpieczny na drodze", który został oceniony w dwóch kategoriach wiekowych - kl. 0 - III oraz kl. IV - VI.
W konkursie wzięło udział 56 uczniów.

Uczniowie klas IV - VI przygotowali prace plastyczne przedstawiające drogi w Paszkówce. Wykonano ekspozycję przygotowanych prac plastycznych.


Uczniowie klas IV - VI brali udział w eliminacjach do Gminnego Turnieju BRD. Łącznie 18 uczniów zakwalifikowało sie do turnieju szkolnego. Uczniowie pisali test składający sie z 25 pytań oraz wykazali się umiejętnością jazdy rowerem na przygotowanym torze przeszkód /korytarz, slalom z ograniczeniem, ósemka, żmijka/.
Czworo najlepszych uczniów: Dawid Doliński, Piotr Wacław, Mateusz Śliwa, Alicja Babska reprezentowało szkołę w Turnieju Gminnym w Witanowicach, gdzie zajęli I miejsce zdobywając wspaniały puchar, dyplomy oraz cenne nagrody.

W klasyfikacji indywidualnej Mateusz Śliwa zajął III miejsce.
Kolejnym etapem turnieju był Finał Powiatowy, który odbył się SP w Świnnej Porębie, gdzie drużyna po trudnych zmaganiach zajęła VII miejsce

- klasy IV - VI przygotowały w salach lekcyjnych gazetki o ruchu drogowym
- uczniowie klasy piątej przygotowali scenkę o bezpieczeństwie na drodze i w trakcie zabaw, którą zaprezentowali na apelu podsumowującym akcję.

Na zakończenie akcji podsumowano przeprowadzone działania oraz odbył się konkurs wiedzy o ruchu drogowym w którym wzięło udział po trzech przedstawicieli z klas IV - VI. Drużyny odpowiadały na wylosowane przez siebie pytania, wykazały się znajomością znaków drogowych, umiejętnością odgadywania rebusów i haseł.
Nad przebiegiem rywalizacji czuwało jury w składzie: ksiądz Piotr Listopad oraz panie: Marta Wolińska begin_of_the_skype_highlighting     end_of_the_skype_highlighting, Edyta Ryskala, Irena Lorek.
Ogólna punktacja obejmowała: ocenę gazetek klasowych, ilość przygotowanych prac plastycznych przez poszczególne klasy oraz konkurs wiedzy o ruchu drogowym.
W konkursie zwyciężyła klasa IV zdobywając 30 pkt, II miejsce zajęła klasa V z ilością 29 pkt, III miejsce klasa VI z ilością 24 punktów.
Zwycięzców konkursu plastycznego oraz poszczególne klasy nagrodzono pamiątkowymi dyplomami.

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone