Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

Otwarcie sali gimnastycznej

SP Paszkówka19 września 2010r. w atmosferze ciepła, radości i wzruszenia nastąpiło oficjalne i uroczyste otwarcie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Paszkówce. Był to dzień szczególny. Spełniły się marzenia nie tylko uczniów, ale całego społeczeństwa wsi Paszkówka.
W tym wyjątkowym momencie w dziejach szkoły, zebrało się grono szacownych osób: był Wójt Gminy Brzeźnica- pan Bogusław Antos, Radny Sejmiku Małopolskiego - pan Franciszek Szydłowski, Radny Powiatu Wadowickiego- pan Eugeniusz Kurdas, radni Gminy Brzeźnica, Radny wsi Paszkówka i Wiceprzewodniczący Rady Gminy Brzeźnica- pan Władysław Wysogląd, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Wadowicach- pani Halina Cimer oraz pan Wizytator Józef Żegliński, dyrektorzy szkół z terenu gminy , pracownicy Urzędu Gminy i osoby prywatne, które przyczyniły się do powstania sali. Najliczniejsze grono stanowili jednakże uczniowie naszej szkoły, a także mieszkańcy Paszkówki i Bęczyna.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14.00. Pani dyrektor szkoły Barbara Dutka i Wójt Bogusław Antos, powitali przybyłych gości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część oficjalna uroczystości, składająca się z przemówienia Pana Wójta, który przedstawił historię powstawania obiektu, pani dyrektor szkoły- Barbary Dutka, wystąpień zaproszonych gości oraz podziękowań dla wszystkich osób, które przyczyniły się do powstania sali gimnastycznej, na którą szkoła czekała wiele lat. Sala została także poświęcona przez Księdza Proboszcza Wiesława Waliczka. Tą część spotkania zakończyło przecięcie biało - czerwonej wstęgi, co symbolizowało oficjalne oddanie sali do użytku.
Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Paszkówce. Uroczysty program artystyczny wzorowany był na starożytnych igrzyskach olimpijskich. Sala gimnastyczna w tym momencie zamieniła się w arenę sportową z kolumnami greckimi, boginiami, bogami oraz zniczem olimpijskim- pochodnią symbolizującą otwarcie igrzysk- którego zapalenia dokonał jeden z uczniów naszej szkoły.
W dalszej części uczestnicy spotkania mieli okazję przyjrzeć się bardzo atrakcyjnemu programowi sportowo- artystycznemu. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne, a także sportowe. W skomplikowanych układach choreograficznych dowiedli, że wytrwałością i systematyczną pracą mogą osiągnąć zamierzone cele.
Na zakończenie wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do finałowej piosenki pt.: "Najlepsi z najlepszych" wykonanej przez Bogumiłę Kopacz i Krzysztofa Babskiego,a także wszystkich dzieci.
Nastąpiło przekazanie klubowych szalików uczniom naszej szkoły, co symbolizowało swoistą sztafetę pokoleń i przyjęcie najmłodszych w szeregi sportowców.
Wszyscy nagrodzili uczniów gromkimi brawami. Niejednemu "zakręciła się łza w oku". Była to dla wszystkich bardzo wzruszająca chwila.
Następnie na scenie wystąpiły panie z zespołu "Tańczące Kumoszki" z Koła Gospodyń w Paszkówce, które umiliły nam czas przyśpiewkami. Uroczystość artystyczną zakończyła Pani Dyrektor dziękując wszystkim obecnym za udział w uroczystości , a także Nauczycielom, Uczniom i Radzie Rodziców za jej przygotowanie . Następnie zaprosiła do wspólnej zabawy na pikniku przed szkołą.
Wreszcie przyszła kolej na sportową rywalizację. Reprezentacja absolwentów Szkoły Podstawowej w Paszkówce rozegrała mecz z drużyną Reprezentacji Gminy i z drużyną Rodziców. Przy gorącym dopingu, ekipy rywalizowały ze sobą w meczu piłki siatkowej. Przy tej okazji mógł się wykazać także nasz Wójt , do którego należał pierwszy serw meczu. Serwował po podaniu piłki przez panią dyrektor szkoły.Przy dużym aplauzie i dopingu kibiców, rywalizacja zakończyła się ostatecznie wygraną naszych absolwentów. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nagrodzeni zostali gromkimi oklaskami oraz wywalczyli nagrodę w postaci tortu.
Jedną z atrakcji imprezy był start ze szkolnego boiska prawdziwego balonu , którym odleciał w krótką podróż Pan Wójt. Wszyscy mu bili brawa za odwagę.
Oddanie do użytku sali gimnastycznej otwiera nowy etap w dziejach Szkoły Podstawowej w Paszkówce . Od dziś uczniowie mogą już ćwiczyć i rozwijać swoje umiejętności na sali, a szkoła może organizować zawody w odpowiednich warunkach.
Dzięki nowo otwartej sali gimnastycznej wszyscy będziemy mogli realizować zamierzone cele, na których spełnienie tak długo czekaliśmy."Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić. Ćwiczenie uwagi, wychowywanie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca. Zachęcam was, młodych sportowców, abyście żyli zgodnie z wymaganiami tych wartości, abyście w życiu byli zawsze ludźmi prawymi, uczciwymi i zrównoważonymi, ludźmi, którzy budzą zaufanie i nadzieję "już dziś, w dniu otwarcia Sali, doceniamy jej wybudowanie.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone