Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

Piknik Rodzinny 2011

SP Paszkówka29 maja 2011r. odbył się w naszej szkole Piknik Rodzinny. W tym dniu zostaliśmy zaproszeni do domu Jantka z Bugaja. Jego piękna żona Magdusia wraz ze swoimi kumami kończyła skubanie pierza i przygotowywała się do „Wyskubku”. Przy pięknej pogodzie roznosił się zapach pieczonego chleba oraz unosiły się w górę zagubione, gęsie piórka. Do chaty przybywali goście z różnych stron- Ślązacy, Krakowiacy, a nawet Kujawiacy. Pobiedrskie dzieci przypominały, jak ciężka jest praca rolnika i ile musi znieść trudu, abyśmy mogli wziąć do ręki kromkę czy pajdę chleba. W blasku słońca błyszczały kosy i sierpy. Żniwiarzom przy pracy towarzyszyły żniwiarki. Wszyscy umilali sobie prace pięknymi piosenkami i pieśniami o wojaczce, Polsce i miłości.
Po części artystycznej dzieci otrzymały owacyjne brawa. Podczas festynu można było także skosztować „ chłopskiego jadła” przygotowanego przez uczniów klasy V oraz ich rodziców. Cieszyło się ono ogromnym powodzeniem, o czym świadczyły długie kolejki oraz zadowolone twarze dzieci.
Uczniowie całej szkoły mogli uczestniczyć pod opieką wychowawców i rodziców w wielu atrakcjach. Cały piknik urozmaicały gry i konkursy. Sporym zainteresowaniem cieszyło się „Studio tatuażu”. Uczennice klasy VI pięknie malowały twarze wszystkim dzieciom.
W tak niecodziennej atmosferze cała impreza zaczęła zmierzać już ku końcowi.
Na długo w pamięci pozostanie ten niezwykły dzień.
Dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie składają podziękowania wszystkim uczestnikom w jego realizacji, za pomoc, zaangażowanie i koleżeńską postawę.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone