Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

2012-01-29Zimowa opowieść dla pokrzepienia serc

SP PaszkówkaWidowisko pt.: „Królowa Śniegu”, które dojrzało w naszej wyobraźni i w naszych sercach, a zostało wystawione 29 stycznia w naszej szkole, pozostawiło po sobie wiele wzruszeń i niezapomnianych doznań. Stało się to za sprawą aktorów tego spektaklu, którymi byli wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz zaangażowania nauczycieli przygotowujących dzieci. Reżyserem i scenografem przedsięwzięcia była pani Marta Kapusta.

Bohaterami tej impresyjnej historii - byli chłopak Kaj ( Szymon Dutka ) i dziewczynka Gerda ( Jolanta Kowalczyk ), którzy bardzo się lubili, a w przedstawieniu świetnie zagrali swoje role. Najwięcej emocji wzbudziła jednak postać Królowej Śniegu, którą zagrała ze swoistym urokiem pani polonistka Kinga Frączek.

W cudowną atmosferę baśni wprowadzili nas tancerze przygotowani przez panią Edytę Ryskalę. Wykonali oni układ z szarfami, obrazujący walkę dobra ze złem. Szukająca Kaja Gerda przeżywała w spektaklu różne przygody. Po drodze odwiedziła eteryczną krainę kwiatów, w której dziewczynki z kl. I i II wykonały taniec pt „Czekając na miłość” pod kierunkiem p. Aliny Jaskuły, do których dołączyły biedronki z grupy p. Katarzyny Kulig. Odwiedziła również bajkowy pałac Księżniczki - Ani Zwierz i Księcia - Karola Rakoczego, a także doświadczyła spotkania ze złowrogimi zbójami, na czele których stały siostry Ania i Julia Haja. Układ taneczny do tej sceny opracowały: p. Irena Lorek, p. Kinga Frączek i p. Danuta Kubaszewska. Na swojej drodze spotkała również Wronę - Kamilę Grzegorzewską i Ogrodniczkę - Anię Kowalówkę. Jej trudy zostały nagrodzone - dziewczynka odnalazła bowiem ukochanego Kaja, a siła przyjaźni, odwagi, nadziei i miłości sprawiła, że udało się jej wyzwolić chłopca spod uroku lodowej damy. Widowisko zakończyło się zimowym tańcem śnieżynek na rolkach, który przygotowała p. Marta Kapusta i małych śnieżynek z zerówki przygotowanych przez p. Agnieszkę Gabryłę.

Wśród oklasków wielu przybyłych gości i radości naszych Dzieci zabrzmiały słowa piosenki pt.: „Pada śnieg’’ w wykonaniu Karola i Ani oraz życzenia noworoczne pani Dyrektor Barbary Dutki skierowane do wszystkich obecnych na sali.

Ta magiczna baśń z baśniową, niebiesko-białą scenografią, nastrojową muzyką i naszymi Dziećmi w przepięknych strojach przeniosła nas w świat niezwykłej, zimowej opowieści. W świat radosnego świętowania. W świat, z którego nie chcieliśmy wyjść.


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


« powrót do poprzedniej strony

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone