Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

2012-06-03Festyn Zdrowia - Piknik Rodzinny

SP Paszkówka 3 czerwca w Szkole Podstawowej w Paszkówce został zorganizowany Festyn Zdrowia pod hasłem: „Mamo, Tato, Czas na Zdrowie”. Głównym zamysłem pikniku była popularyzacja zdrowego stylu życia i przyjemnego spędzenia wolnego czasu dzieci z rodzicami.
Impreza obfitowała w wiele atrakcji. Na początku odbył się pokaz filmu „Śmietnik w mojej głowie”, mówiący o stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie i sposobach ich przełamywania. Po filmie można było praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę w przygotowaniu i degustacji potraw z produktów regionalnych. Każdy mógł znaleźć coś miłego dla siebie. Wspólne zabawy ruchowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sprawiły uczestnikom dużą „frajdę”.
Program artystyczny przygotowali uczniowie szkoły. W przedstawieniu „Zdrowy styl życia” brali udział wszyscy z klas I – VI. Milusińscy z oddziałów przedszkolnych wykonali przedstawienia dla Mamy i Taty. Uczniowie zorganizowali także pokaz mody ekologicznej.
Na nasz festyn zdrowia została zaproszona pani doktor Alina Rawska, która przygotowała pokaz pierwszej pomocy oraz mierzyła wszystkim chętnym ciśnienie i poziom cukru. Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani Zofia Szklarczyk ze swoim zespołem. Pani Zofia zanalizowała skład naszych ciał z uwzględnieniem ryzyka miażdżycy i chorób cywilizacyjnych. Przeprowadziła również analizę cery oraz udzieliła wielu cennych wskazówek jak się odżywiać, aby utrzymać prawidłową masę ciała. Rodzice przygotowali stragany ze zdrową żywnością: sałatki, koktajle, napoje i inne potrawy.
Na festynie wszyscy wyśmienicie się bawili, na czele z zaproszonymi gośćmi – Wójtem Gminy Brzeźnica Bogusławem Antosem i sołtysem Paszkówki Władysławem Wysoglądem.
Wszystkim sponsorom, darczyńcom, rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu festynu.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

« powrót do poprzedniej strony

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone