Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

2013-06-02Piknik Rodzinny

SP PaszkówkaW niedzielę 2 czerwca 2013 r. odbył się w naszej szkole XIII Piknik Rodzinny „ Dzieci- Rodzicom, Rodzice- Dzieciom”. W tym roku został on zorganizowany wspólnie z Gminą Brzeźnica i Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Brzeźnicy.
Uroczystego otwarcia dokonała Pani Dyrektor szkoły Barbara Dutka, która powitała wszystkich przybyłych gości i życzyła udanej zabawy.
Występy rozpoczęli uczniowie z klasy V, którzy zatańczyli poloneza. Potem obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków i dzieci z oddziału "0" z okazji Dnia Mamy i Taty. Kolejnym punktem programu były występy uczniów z klas I-VI, którzy zaprezentowali piosenki o tematyce zdrowotnej. Klasa III przedstawiła scenkę na temat palenia papierosów. Następnie uczniowie z naszej szkoły uczęszczający na zajęcia karate pokazali swoje umiejętności zdobyte podczas treningów. Mieliśmy też okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt.: „Smoczy festyn”, zaprezentowane przez aktorów z Teatru Moralitet z Krakowa. Na scenie wystąpiły także panie z zespołu „ Tańczące Kumoszki”.
Szczególne atrakcje czekały na dzieci, m.in. kolorowa ciuchcia, która woziła wokół Paszkówki, trampolina, malowanie twarzy, gry i konkursy.
Podczas festynu zaproszeni goście, uczniowie oraz ich rodzice mogli zobaczyć warsztaty rękodzieła: haftu, szydełkowania oraz wyrobu kwiatów bibułkowych przeprowadzone przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Paszkówki, degustować zdrowe posiłki przygotowane przez rodziców specjalnie na tą okazję, a także wziąć udział w zabawach ruchowych dla całych rodzin. Nie zabrakło także punktów medycznych, w których można było sobie zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, a także porozmawiać z rehabilitantami na temat problemów z kręgosłupem. Natomiast pracownicy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Brzeźnicy przygotowali ulotki profilaktyczne i zaprezentowali alkogogle, aby pokazać, co się dzieje z kierowcą, który jest pod wpływem alkoholu.
Celem naszego festynu było pokazanie, że warto dbać o zdrowie. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z atrakcji, które im zapewniliśmy.
Pogoda była piękna i wszyscy dobrze się bawili. Można śmiało powiedzieć, że nasz festyn był udany.
Składamy gorące podziękowania Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji naszego Pikniku Rodzinnego.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

« powrót do poprzedniej strony

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone