Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

2013-05-13Wizyta we Włoszech w ramach Projektu Comenius

SP PaszkówkaSzkoła Podstawowa w Paszkówce realizuje projekt Comenius „ Healthy learning healthy future” Dzięki niemu uczniowie i kadra nauczycielska uczestniczą w wymianie partnerskiej między szkołami, która daje możliwość wzajemnego uczenia się , wymiany najlepszych praktyk oraz rozwijania struktur współpracy międzynarodowej.
Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej z Paszkówki wyjechali za granicę. Tym razem odwiedzili szkołę podstawową we Włoszech w miejscowości Castelcovati, Wizyta rozpoczęła się 13 maja i wzięli w niej udział uczniowie i nauczyciele z 6 państw partnerskich : Polski, Słowacji, Szwecji, Czech , Hiszpanii oraz Turcji. Zaproszeni goście zwiedzali szkołę oraz brali udział w zajęciach .Oglądali również występy artystyczne przygotowane przez uczniów zarówno ze szkoły w Castelcovati jak i uczniów ze Słowacji. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach „ Sztuka smaku” , które były organizowane w Muzeum Sztuki. Aby poznać kulturę i tradycje Włoch, wzięli udział w wycieczkach do Verony oraz do Sirmione nad jezioro Garda. W Veronie wszyscy zwiedzili amfiteatr , który bardzo przypominał rzymskie Coloseum,. Zobaczyli także słynny balkon Julii z dramatu Shakespeara„ Romeo i Julia” .
Radosne twarze dzieci, pomocni nauczyciele i niezwykle zaangażowani rodzice – ten obraz pozostanie w pamięci wszystkich partnerów, którzy odwiedzili szkołę w Castelcovati.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

« powrót do poprzedniej strony

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone