Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

2013-04-21Uczniowie i nauczyciele z Paszkówki z wizytą w Hiszpanii

SP PaszkówkaW związku z realizowanym w Szkole Podstawowej w Paszkówce projektem Comenius „ Healthy learning healthy future” w dn.21-26 kwietnia czterech uczniów oraz trzech nauczycieli wyjechało z wizytą do Hiszpanii do Szkoły Podstawowej Miralba w Vigo. Szkołę w Vigo odwiedzili również pozostali nauczyciele z krajów partnerskich : Czech, Słowacji, Szwecji, Anglii, Walii, Turcji, Grecji ,Włoch.
Wizyta rozpoczęła się od uroczystego powitania dyrektora z Hiszpanii . Następnie uczniowie szkoły Miralba pokazali cały obiekt przybyłym gościom. Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem wizyty odbył się międzynarodowy konkurs piosenki , tematycznie związany z projektem. Wygrała go szkoła z Włoch, zaprezentowana piosenka urzekła wszystkich słuchaczy.
W kolejnych dniach wizyty uczniowie oraz nauczyciele brali udział w zorganizowanych zajęciach sportowych, plastycznych oraz informatycznych. Odbyło się również spotkanie robocze projektu, podczas którego omówione zostały kolejne zadania , a także daty następnych wizyt.
Uczniowie z Hiszpanii stali się doskonałymi przewodnikami po okolicy. Pokazali nam park Castro , z którego rozciąga się piękny widok na całe miasto oraz na wybrzeże Vigo. Udaliśmy się do pobliskiego miasta Santiago de Compostela, gdzie zwiedziliśmy piękną katedrę , która stanowi cel pielgrzymów szlakiem św. Jakuba.
Wizyta w Hiszpanii stanowi niezwykłe doświadczenie zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli. Poznali oni specyfikę pracy szkoły w innym kraju europejskim. Nasi uczniowie uczestnicząc w zorganizowanych zajęciach pokazali , iż doskonale radzą sobie bez pomocy swoich polskich nauczycieli, zaprzyjaźnili się z kolegami i koleżankami nie tylko z Hiszpanii, ale i z uczniami z Czech i Słowacji.
W pamięci wszystkich uczestniczących w wizycie na zawsze pozostanie życzliwość i gościnność nauczycieli oraz rodzin, u których mieszkali nasi uczniowie, niesamowite wrażenia kulinarne, gorące słońce oraz piękne plaże Vigo.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

« powrót do poprzedniej strony

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone