Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

2013-06-24Fascynująca wycieczka do Krakowa

SP PaszkówkaW dniu 24 czerwca uczniowie klas IV-VI wybrali się na wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie, w którym poprzez bezpośrednie doświadczenie poznawali prawa przyrody odczuwając je własnymi zmysłami. Jest to niesamowite miejsce, gdzie zabawa splata się z nauką.
Uczniowie wykonywali doświadczenia z hydrologii ,tworząc niezapomniane wiry wodne. Odwiedzili dział akustyczny, na własnej skórze poczuli działanie siły odśrodkowej, zwiedzili Układ Słoneczny, poznali prawa Newtona. Na koniec stali się poszukiwaczami zaginionej szkatułki. Uczyli się orientacji w terenie, posługiwali się mapą i kompasem. Wykorzystując swoje umiejętności odnajdowali ukryte w skrzyneczkach zadania. Wykonywali je bezbłędnie, aż dotarli do ukrytego w ogrodzie skarbu. Po obliczeniu tajnego szyfru, stali się właścicielami słodkiego skarbu – pysznych krówek, które po tak wspaniałej przygodzie smakowały wyśmienicie.
Na zakończenie wycieczki sprawdziliśmy jak szukają skarbów inni. Wybraliśmy się do kina na film „Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta”. W tym dniu dominowała zabawa, nauka i śmiech dlatego na długo zostanie on w naszej pamięci.


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

« powrót do poprzedniej strony

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone