Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

2014-03-21Witamy Wiosnę w ZOO

SP PaszkówkaUdział klasy II w programie Krakowskich Wodociągów pt. „Akademia Kropelki”.


21 marca 2014 r. klasa II przywitała Wiosnę w krakowskim ZOO. Piękna pogoda obudziła zwierzęta i rośliny, a nam dostarczyła wielu wrażeń. Szczególnie entuzjastyczne było spotkanie dzieci z żyrafami, które doczekały się pięknego wybiegu i są wizytówką ZOO.
To nie była ostatnia atrakcja tego dnia.. Dzieci uczyły się ekologicznych zachowań i racjonalnego korzystania z wody w ramach autorskiego programu Krakowskich Wodociągów pt. "Akademia Kropelki".
Dzieci dowiedziały się m.in. do czego służy woda, jakie są zastosowania wody w przyrodzie i otoczeniu człowieka; jak produkujemy wodę pitną; na czym polega proces uzdatniania wody w Wodociągach Krakowskich; jak można chronić źródła wody, jakie są działania służące oszczędzaniu wody i na czym polega segregacja odpadów.
Wszystkie zagadnienia, informacje i ciekawostki przekazywane był w formie, która zainteresowała młodych ekologów. Każdy uczestnik miał możliwość wykazania się, biorąc udział w konkursach i grach, a także wykonując aktywnie zadania w grupie. Po zajęciach każde dziecko otrzymało prezent i poczęstunek. Na zakończenie uczniowie zostali oprowadzeni po zakładzie, aby praktycznie zrozumieć proces uzdatniania wody.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

« powrót do poprzedniej strony

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone