Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

2014-06-02Ostatnia wizyta w Grecji- podsumowanie projektu

SP PaszkówkaJednym z najważniejszych wydarzeń z życia szkoły w Paszkówce jest realizacja międzynarodowego projektu Comenius „ Healthy learning healthy future”.
Jest to jedyny w gminie projekt międzynarodowy, który realizuje szkoła podstawowa na taką skalę. W ciągu dwóch lat odwiedzili nas nauczyciele i uczniowie z 9 krajów: Szwecji, Wali, Anglii, Włoch, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Czech oraz Słowacji. Również nasi uczniowie chętnie wyjeżdżali z wizytą do szkół partnerskich. Zwiedzili Włochy, Hiszpanię, Czechy oraz Grecję. Była to jedna z najciekawszych form realizacji projektu. Uczniowie mieszkali u rodzin uczniów ze szkół partnerskich, zapoznawali się z codziennym życiem rodziny , u której mieszkali, rozwijali swoje umiejętności językowe, poznawali kulturę danego kraju.
Podczas realizacji projektu uczniowie brali udział w licznych konkursach m.in. na logo i piosenkę projektu, wzięli udział w wystawie pt” Sport w sztuce”. Nawiązując do tematyki projektu uczniowie przygotowywali zdrowe potrawy, których przepisy znalazły się w międzynarodowej książce kucharskiej. Ponadto rozwijali swoją sprawność fizyczną wyjeżdżając na basen , lodowisko, co więcej poznali nowe dyscypliny sportu tj .rugby-tag oraz grę w golfa . Wykonywali plakaty o państwach partnerskich, rozmawiali z uczniami z Grecji za pomocą komunikatora Skype, pisali do nich listy drogą tradycyjną jak i mailową, wysyłali kartki świąteczne.
Dzięki realizacji projektu uczniowie oraz nauczyciele wzbogacili swoją wiedzę na temat kultury , edukacji oraz zwyczajów państw, z którymi współpracowali. Uczniowie nauczyli się samodzielności, poszerzyli swoje kompetencje językowe, nawiązali liczne przyjaźnie. W sposób czynny poznali kulturę i życie codzienne ludzi u których przebywali, poznali także europejski system edukacji uczestnicząc w lekcjach .
Kulminacyjnym punktem projektu była ostatnia wizyta zorganizowana w dniach 02-07 czerwca 2014 w Grecji. Przybyli na nią nauczyciele i uczniowie z 9 krajów, łącznie 96 uczestników. Uczestniczyli w zorganizowanej olimpiadzie, przygotowanej na wzór prawdziwych igrzysk.
Uczniowie wzięli udział w rozgrywkach sportowych m.in. piłka nożna , gra w dwa ognie oraz rzut kulą. Wszyscy byli zwycięzcami, na zakończenie, zgodnie z tradycją grecką, każdy został uhonorowany wieńcem z gałęzi oliwnych.
W czasie wizyty wszyscy mieli okazję zwiedzić wiele miejsc związanych z historią Grecji m.in. ruiny starożytnych miast i grobowce władców.
Podczas wizyty spotkaliśmy się z niezwykłą serdecznością i gościnnością naszych greckich partnerów.


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

« powrót do poprzedniej strony

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone