Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

2015-05-31Wielki Festyn w szkole w Paszkówce

SP PaszkówkaW niedzielę, 31 maja odbył się na terenie szkoły XV Wielki Festyn pod hasłem: „Mamo, Tato, ucz się z nami zdrowego stylu życia”. Głównym zamysłem pikniku była popularyzacja zdrowego stylu życia i przyjemnego spędzenia wolnego czasu dzieci z rodzicami. Festyn rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Dutka witając wszystkich gości.

Występy rozpoczęli uczniowie z klas IV- VI, którzy zatańczyli Poloneza. Potem obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków i dzieci z oddziału "0" z okazji Dnia Mamy i Taty. Kolejnym punktem programu był teatrzyk kukiełkowy, którego tematem była baśń „ O rybaku i złotej rybce”. Następnie klasa II przedstawiła bajkę o „Zdrowym Czerwonym Kapturku”. Uczniowie z klasy V zaprezentowali fragment prozy ze znanej i lubianej przez dzieci książki pt.: ,, Mikołajek”. Mieliśmy też okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy I. Przedstawili oni wzruszającą opowieść pt.: „Królewna Przyroda”. Na scenie wystąpiły także uczennice uczęszczające na zajęcia fitness do sekcji P.U.K.S. Pobiedr. Zatańczyły dwa tańce, które przyjęte zostały gromkimi brawami. Następnie uczniowie z klas IV-VI zaprezentowali baśń pt. „Kopciuszek”. Na balu pojawili się także uczniowie z klasy I. Zaprezentowali oni swoje umiejętności taneczne i wykonali Taniec Dworski. Na zakończenie pięknego Walca zatańczyli uczniowie z klasy III. Całą część artystyczną prowadzili Państwo Babscy, którym składamy serdeczne podziękowania.

Wielką atrakcję pikniku stanowiły stoiska z jedzeniem przygotowane przez rodziców. Były szaszłyki i kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i ogórki, sałatki owocowe, warzywne, pyszny miodzik, ciasta i ciasteczka. Wszystko smakowało wyśmienicie i cieszyło się ogromnym powodzeniem.

Szczególne niespodzianki czekały na dzieci, m.in. trampolina, malowanie twarzy, Hello Kitty, z którą można było sobie zrobić zdjęcie oraz gry, zabawy i zawody sportowe prowadzone przez pana Łukasza Łasaka.

Na nasz festyn zdrowia została zaproszona pani doktor Alina Rawska i pielęgniarka pani Iwona Kołodziejczyk, które mierzyły wszystkim chętnym ciśnienie i poziom cukru.

Niedziela była ciepła i słoneczna. Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili popołudnie, do zobaczenia na kolejnym szkolnym festynie.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie składają podziękowania Wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego wspaniałego Pikniku.


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

« powrót do poprzedniej strony

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone