Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

2015-06-17Krasnoludki są na świecie – relacja z wycieczki do Wrocławia.

SP PaszkówkaW dniach 17 i 18 czerwca uczniowie klasy IV-VI zwiedzali Wrocław. Naszą przygodę z tym pięknym miastem rozpoczęliśmy od zwiedzania Rynku i poszukiwań małych Krasnoludków. Udało nam się odnaleźć ich bardzo dużo m.in. : Śpiocha, Gołębnika, Rzeźnika, Motocyklistę, Obieżysmaka , Latarnika, Recyklinka, Panoramika, Pożarki i oczywiście Papę Krasnala.

Popołudniu obejrzeliśmy „Panoramę Racławicką”. Wielkie malowidło (15x114m), które przeniosło nas w inny świat. Obraz namalowany został w latach 1893–1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Przedstawia bitwę pod Racławicami (1794), zwycięstwo wojsk polskich pod dowództwem gen. Tadeusza Kościuszki nad wojskami rosyjskimi pod dowództwem gen. Aleksandra Tormasowa. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.

Następnie zakwaterowaliśmy się w pięknym Hotelu, zjedliśmy smaczny obiad ruszyliśmy na dalsze poszukiwania krasnoludków. Wieczorem szybko zmógł nas zdrowy sen.

Następnego dnia po śniadanku udaliśmy się do słynnego zoo. Tam zachwyciliśmy się cudownym i bajkowym światem w afrykarium, w którym przedstawione są ekosystemy Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo.

Po wyjściu chwilę podglądaliśmy jak mała żyrafa pije mleczko od mamusi. Następnie spacer i obserwacja niedźwiedzi, małp, hipopotamów, zebr, antylop, słoni, motyli, węży i jaszczurek, pelikanów i mnóstwa innych ciekawych zwierząt. Po krótkiej chwili wytchnienia już czekała następna niespodzianka. Rejs Stankiem po Odrze. Na końcu zwiedziliśmy najstarszą, zabytkową część Wrocławia - Ostrów Tumski. Archikatedrę św. Jana Chrzciciela oraz most Tumski z licznymi kłódkami zakładanymi przez zakochanych. To była wspaniała przygoda. Już planujemy następne wyprawy.

« powrót do poprzedniej strony

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone