Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

2016-04-20ODKRYWANIE PIĘKNA KULTURY LUDOWEJ

SP Paszkówka"Gdy się zobaczyło tylko raz piękno szczęścia na twarzy ukochanej osoby wiadomo już, że dla człowieka nie może być już innego powołania, jak wzbudzanie tego światła na twarzach otaczających nas ludzi "

Dnia 20 kwietnia gościliśmy w naszej szkole miłośników kultury ludowej.
Na kolejny Międzyszkolny Festiwal Piosenki Ludowej klas I-III, zjechały ze wszystkich szkół naszej gminy zespoły śpiewacze, grupy śpiewacze oraz duety i soliści.

Swoje umiłowanie do piękna języka i melodii z wiejskich chat i pastwisk zaprezentowało 128 uczestników. Dzieci poprzez swój piękny śpiew rozdzielały wszystkich dookoła światłem, szczęściem i radością. To dzięki swoim nauczycielom pielęgnują w swoich sercach język praojców. Mieliśmy wspaniałą okazję do założenia strojów ludowych, tak dzieci jak i również wychowawcy. Wszyscy czuliśmy się tacy dumni i ważni. Prezentowane pieśni i przyśpiewki porwały nas do wspólnego tańca. Jurorzy przyznali wszystkim wykonawcom dyplomy za ,,Odkrywanie piękna kultury ludowej”. Statuetkę ,, Jantusiowe granie i śpiewanie” otrzymała szkoła w Paszkówce za powrót do tradycji. Był to czas i miejsce na kształtowanie świadomości tego skąd jesteśmy, przywiązania do miejsca, zakorzenienia właśnie tu, na naszej pięknej polskiej ziemi.
Niech pielęgnowanie tradycji i bycie z tego dumnym daje nam wszystkim siły na każdy dzień.


Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia


« powrót do poprzedniej strony

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone