Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

2016-05-25Dzień Teatru

SP Paszkówka„Teatr jest po prostu uczynieniem sztuki ze zdolności człowieka do zabawy".

Anna Augustynowicz25 maja 2016r. odbył się w naszej szkole Dzień Teatru przygotowany przez panią Kingę Frączek i panią Irenę Lorek. Celem spotkania było stworzenie możliwości twórczego wcielenia się w artystów teatru i widzów. Impreza składała się z dwóch części.
W pierwszej odbył się występ uczniów z klasy piątej: Roksany Bajdy, Martyny Medoń, Patrycji Gizy, Julii Dolińskiej i Jędrzeja Znaja. Przedstawili oni przygotowany przez siebie teatrzyk Kamishibai, którego tematem była znana i lubiana przez dzieci baśń braci Grimm pt.: „Trzy małe świnki”. Uczniowie zainteresowali publiczność swoją opowieścią o trzech świnkach, ich domkach i złym wilku.
W drugiej części widzowie obejrzeli przedstawienie pt.: „ Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu uczniów klasy szóstej i piątej. Ta baśń braci Grimm po dziś dzień urzeka swym ciepłem oraz magią. Wciąż jest jedną z najbardziej ukochanych i najczęściej oglądanych baśni na świecie. Rolę królewny Śnieżki zagrała Izabela Grzebinoga, macochę- Weronika Badura, lustrem była Klaudia Byrgiel, gołębiami- Aleksandra Torba i Klaudia Kowalczyk, zajączkami- Oliwia Worytko i Patrycja Giza, myśliwym- Jan Lechowicz, a w rolę królewicza wcielił się Jędrzej Znaj. Nie zabrakło oczywiście siedmiu krasnoludków: Mędrek- Witold Znaj, Smutuś- Mikołaj Dutka, Nieśmiałek- Jakub Żyła, Fajtłapek- Szymon Kubit, Śpioch- Rafał Bavski, Gderek- Kacper Wołczyk, Apsik- Tomasz Kapusta. Narratorem była Kinga Augustyniak, a bajarką Anna Haja.
Dla uczniów był to dzień pełen wrażeń. Wszyscy świetnie się bawili. Szkoła w tym dniu zamieniła się w zaczarowany świat teatru, a uczniowie w aktorów, gromko oklaskiwanych za swoje występy.

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

« powrót do poprzedniej strony

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone