Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

2017-05-28Piknik rodzinny

Radości życia rodzinnego są najpiękniejsze na świecie, 
a radość, jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci, jest najświętsza”.

Johann Heinrich Pestalozzi

W piękną, słoneczną niedzielę odbył się na terenie szkoły XVII Piknik Rodzinny „ Dzieci- Rodzicom, Rodzice- Dzieciom”.  Świętowanie rozpoczęliśmy o godzinie 14:30, choć przygotowania trwały pełną parą już od kilku dni. Uroczystego otwarcia dokonała pani dyrektor szkoły Barbara Dutka, która powitała wszystkich przybyłych gości i życzyła udanej zabawy. 
Najwięcej emocji wzbudziły występy dzieci. Naszą uroczystość rozpoczęliśmy tradycyjnym, polskim tańcem – Polonezem w wykonaniu uczniów klas V-VI. Następnie na scenie wystąpiły najmłodsze dzieci z przedszkola i z klasy 0. Słowem i piosenką wyraziły wdzięczność swoim rodzicom za miłość, dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza. Kolejnym punktem programu był występ uczniów z klasy VI, którzy zatańczyli taniec do piosenki pt.: „ Kto ma tyle wdzięku, co ja”. Mieliśmy też okazję podziwiać uczniów z klas I-III, którzy zaprezentowali się na naszej scenie w piosenkach ludowych. Zaraz po ich występie dzieci z klasy 0 i I zatańczyli Krakowiaka. Po ich występie przyszedł czas na piosenkę o Smoku Wawelskim. Wykonali ja uczniowie z klasy IV. Na scenie nie mogło zabraknąć pokazu talentów naszych uczniów. I tak jako pierwsza zaprezentowała się Julia Bolek, która przedstawiła „ Pchłę Szachrajkę”. Zaraz po niej wystąpił Bartłomiej Kowal z wierszem „ Stefek Burczymucha”, grupa taneczna z klasy IV-VI oraz Magdalena i Dominik Kucharczyk, którzy na instrumentach zagrali swoje ulubione utwory. Mogliśmy podziwiać też uczniów z klasy II w piosence pt.: „Żyj do przodu”. Uczniowie z klasy I zaśpiewali piosenkę pt.: „Moja wesoła rodzinka”. Przyszedł czas na uczniów z klasy III, którzy we wspaniałych strojach zaprezentowali się w nowoczesnym tańcu. Zaraz po nich na scenie obejrzeliśmy talenty aktorskie uczniów klasy IV, V, VI w przedstawieniu pt.: „Piękna i bestia”. Ze sceny zabrzmiało także wiele polskich piosenek, takich jak: „Nie bój się chcieć” w wykonaniu Klaudii Byrgiel, „Laleczka z porcelany”, którą zaśpiewała Wiktoria Gnojek, „ Drzwi do kariery” wykonane przez Wiktorię Jałochę oraz „ Kiedy nie śpią sny” zaśpiewane przez Martynę Medoń i „Tej historii bieg” w wykonaniu Karoliny Opalińskiej.
Po części artystycznej na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji. Były stoiska z jedzeniem- pyszne ciasta, desery owocowe, galaretki, szaszłyki i kiełbaski z grilla przygotowane przez rodziców. Wszystko smakowało wyśmienicie. Dzieci również miały w czym wybierać – czekały na nie dmuchane zamki, kule wodne, trampolina i punkt robienia tatuaży. Zabawa trwała do późnego wieczora. Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili popołudnie. Z niecierpliwością oczekujemy przyszłorocznego festynu.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy swoją ciężką pracą przyczynili się do zorganizowania wspaniałego pikniku oraz sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe.

« powrót do poprzedniej strony

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone