Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

2017-06-05Poznajemy Ziemię Kłodzką

SP PaszkówkaW dniach 5 – 7 czerwca udaliśmy się na wycieczkę po Ziemi Kłodzkiej. Przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzania Kopalni Złota w Złotym Stoku. Tam dowiedzieliśmy się jak wytapia się złoto. Spotkaliśmy też szalonego alchemika . Następnie udaliśmy się do Średniowiecznej Osady Górniczej, gdzie poznaliśmy życie rodzin górników oraz sprawdziliśmy jak działają różnorodne urządzenia potrzebne przy wydobywaniu złota i osuszaniu kopalni. Tam również spotkaliśmy kata, który okazał nam wielką łaskę i darował życie.

Drugiego dnia po wczesnej pobudce i śniadaniu zdobyliśmy Strzeliniec Wielki. Na swej drodze spotkaliśmy „Małpoludy”, „Słonia”, „Orły” i wiele innych, ciekawych form skalnych. Podziwialiśmy wspaniałą panoramę Ziemi Kłodzkiej. Po południu zwiedziliśmy Kłodzko . Przeszliśmy wspaniałym, gotyckim mostem na Młynówce, obejrzeliśmy rynek, a na końcu ruszyliśmy na ogromną Twierdzę. Zmęczeni po całodziennej wędrówce udaliśmy się na spoczynek.

Ostatni dzień wycieczki rozpoczęliśmy od obejrzenia Kaplicy Czaszek, w której zgromadzono ludzkie kości zalegające na okolicznych polach po licznych bitwach rozgrywanych na tym terenie. Zwiedzenie kaplicy wywarło na wszystkich ogromne wrażenie. W ramach relaksu odwiedziliśmy Park Zdrojowy w Kudowej. Po krótkim spacerze i spróbowaniu tutejszych wód mineralnych udaliśmy się do Muzeum Żaby. Obejrzeliśmy tam wspaniałą kolekcję figurek oraz bardzo ciekawy film dotyczący Parku Narodowego Gór Stołowych.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. My też udaliśmy się w drogę powrotną. Na szczęście to, co zobaczyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci. To były wspaniałe i ciekawe trzy dni. Do zobaczenia na wakacyjnym szlaku!

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

« powrót do poprzedniej strony

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone