Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka
w Paszkówce

34-113 Paszkówka, tel/fax: (033) 879-30-47

2017-09-29Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

SP Paszkówka„Głośne czytanie jest szczególnie ważne dla wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, ponieważ rozwija wyobraźnię, poprawia zdolność koncentracji oraz budzi chęć poznawania świata.”

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Z radością włączyliśmy się do tego ogólnopolskiego projektu, bo książki to magiczne wrota do krainy wyobraźni i wiedzy.
Klasa VII wraz ze swoja wychowawczynią panią Kingą Frączek zorganizowała w tym dniu „Bajkoczytanie”. Uczniowie w ramach szkolnego wolontariatu wyruszyli do grupy3-4 latków, do klasy 0 oraz do uczniów z klas 1-3, aby „porwać” dzieci w niezwykły świat książek. Nasi Milusińscy z zapartym tchem wysłuchali fragmentu opowiadania „ O Wróbelku Elemelku, który leśna dróżką szedł w niedzielę” oraz „ O Wróbelku Elemelku, który uczył się literek”. Starsi uczniowie przeczytali nowelę Henryka Sienkiewicza pt.:,, Janko Muzykant". Akcja zaowocowała zwiększoną ilością wypożyczonych książek ze szkolnej biblioteki. To był miły, czytelniczy dzień w naszej szkole!

Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia

« powrót do poprzedniej strony

sppaszkowka.iap.pl

Szkoła Podstawowa im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce

Autor

Przeglądaj w najnowszej wersji swojej przeglądarki. Wszelkie prawa zastrzeżone